Kurumsal - Kodsan
HVAC ekipmanı üretiminde 40 yıllık deneyim

Hakkımızda

Tüm dünyada faal olarak çalışan 350.000’den fazla boylerde Kodsan markası göze çarpmaktadır.

1984 yılında Ankara’da Mehmet Namık Kodaman tarafından kurulan Kodsan, Katı yakıtlı kazan üretimi ile girdiği ısıtma sektöründe; yenilikleri, başarıları ve insan odaklı iş stratejileri ile öncü bir firma olmuştur. 35 yılı aşkın deneyiminin verdiği güç ile büyümeye, gelişmeye ve yenilenmeye devam etmektedir.

Türkiye’nin ilk ve en büyük emaye kaplı boyler üreticisi olarak 2000 li yılların başlarında Türkiye ve çevre Ülkelerde tanınırlığını artıran KODSAN; geçen 20 yıllık süreçte birçok yeniliği ürün gamına eklemiştir. ısı istasyonları, pompalı genleşme tankları, separatör ve filtreler, tesisat koruma ekipmanları üretmekte, Ayrıca enerji tüketim ölçümlendirme ve ısı sayacı muayene hizmetleri vermektedir.

Manifesto

Bizi ayıran nedir

Kalite

Kodsan'ın vizyonu doğrultusunda Kalite, sağlık, güvenlik ve çevre konularında entegre bir politikanın temelidir ve ürünlerimize ve değerlerimize tamamen yerleştirilmiştir.

Kodsan Kalite Güvence Sistemi, yüksek kalite ve sıfır hata ile tanımlanır. Üretim aşamasının temeli ile ilgili olarak, bitmiş ürünlerdeki hataları belirlemek ve ayırmak yerine, optimize edilmiş süreç, üretim aşamasında herhangi bir kusuru kontrol eder ve önler. Kodsan Kalite Güvence ekibi, Kodsan Laboratuarlarında en son teknolojiyi takip eden proses kontrol testlerini uygulayarak üretim sürecinde oluşabilecek tüm hataları ortadan kaldırmaya odaklanmaktadır.

Kalite Belgeleri

Üreten bir toplum olmak, nitelikli bir AR-GE çalışması yapmaktan geçmektedir

Tasarım Merkezi

Firmamız şu an 50’den fazla ülkeye ihracat yapmakta ve her yıl bu sayıyı arttırmayı hedeflemektedir. Bu nedenle bölgeye göre değişen talepler ve istenen ürün özelliklerindeki farklılıklar göz önüne alınmakta, yeni ürünler için tasarım çalışmaları yapılmaktadır. Her bir ülkede ulusal ve uluslararası rakiplerimiz ile rekabet edebilmek için bir yandan da benchmarking çalışmaları devam etmektedir.

Devamlı olarak yürütülen geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra sektörde yeni ürünlerin imalata alınması sürecinin yakinen takip edilmesi, piyasaya yeni çıkarılacak ürünlerin kalitesi ve projenin endüstriyelleşme süreçleri de Kodsan’ın kendi bünyesinde oluşturduğu kadrosu ile yürüttüğü faaliyetlerdir. Kodsan Tasarım Merkezi bünyesinde gerçekleştirdiği ürün geliştirme süreçlerine, yeniden organize edilen Tasarım Merkezi ile güç kazanan firmamızın tasarım stratejilerinin temelini; sürdürülebilir rekabet gücü için sürekli ve sistematik araştırma-geliştirme temeline dayanan tasarım çalışmaları oluşturmaktadır.

Uzmanlık alanlarına ve ürün gruplarına göre görevlendirilen tasarım personelleri, aşağıdaki çalışma alanları için her yıl hedef belirleyerek, hedef odaklı çalışmaktadır.

  • Yeni ürün geliştirme
  • Mevcut ürünü geliştirme veya iyileştirme
  • Muadil ürün çalışması

Teknoloji

İleri teknoloji ve deneyimli mühendislik ile hizmet sunuyoruz

Kodsan üstün teknolojisi, yüksek verimli ürünleri ve müşteri taleplerine hızlı adapte olabilen esnek üretim kabiliyeti ile öne çıkmaktadır. Ancak bu özelliklerinin de ötesinde en temel hassasiyeti insan sağlığı ve çevre duyarlılığıdır. Bu doğrultu da ürün ve üretim süreçlerinin tamamı Avrupa Çevre ve İnsan Sağlığı Yönetmeliklerine (Reach ve Rosh) uygundur. Örneğin;

  • Kullanılan emaye içme suyu ile temas eden ürün ve malzemeler için verilen WRAS belgesine sahiptir.
  • Lejyoner hastalığına sebep olan lejyonella bakterisi gibi kritik bakterilerin ürememesi için özel tasarlanmış ürünler üretir.
  • Dünyada arıtma tesisine sahip olan sayılı firmalardan bir tanesidir.
  • Karbon ayak izi düşük ağır metal içermeyen hammadde kullanılır.
  • Tüm süreçlerinde geri dönüşüme maksimum hassasiyet gösterir.

İhracat

Türkiye'nin ilk yerli boyler üreticisi olan Kodsan, dünyanın dört bir yanına ulaşan ihracat ağını sürekli büyütüyor

0
Kıta
0
Ülke
0
Müşteri
0
Aktif Çalışan Ürün
0
Yıllık Deneyim

İletişime Geçin!

Fikir almak, bir proje başlatmak ya da sadece tanışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

İletişim Kur

İndirilebilir Katalog

Şirketimiz ve yeteneklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için kataloğumuzu indirebilirsiniz.